tr

Lohman Yarka

3.982

Lohman Yarka – Lohman Tavuk

Tavuk yetiştirmek isteyen kişilerin aklına ilk gelen cins lohman yarka cinsi tavuklardır. Bu cins tavuklar Alman ırkından gelmektedir. Çok verimli ve sağlıklı tavuklardır. Hem çiftlikler de hem de salma tavuk yetiştirmek isteyenler için en uygun tercihtir. Bu tavuklar mevsimlerden etkilenmeden çok verimli yumurtalar verir. Hastalıklara karşı da çok dirençlilerdir. Bu işe yeni girmek isteyenlerin gözdesi haline gelmişlerdir.

Tavuk Yetiştiriciliğinde Bilinmesi Gerekenler

Tavuk yetiştiriciliği çok zahmetlidir, kolay bir iş değildir. Bu işi yapmadan önce çok iyi düşünmeniz gerekmektedir. Mekân ve sermaye olarak iyi bir analiz yapmak gereklidir. Ayrıntılarla ilerlemelisiniz. Çiftlik kurmak salma tavukçuluk yapmaktan daha masraflı bir iştir. Salma tavukçuluk organik yumurta üretimi için en çok tercih edilen ırklardan biri lohman yarka cinsleridir. Lohman yarka saf bir ırktır. Tavuk yetiştiriciliği yapmak için öncellikle uygun bir arazi gerekmektedir. Bir sonraki süreçte arazi üzerinde standartlara uygun olan bir tavuk çiftçiliği inşa etmeniz gerekir. Çiftliğin içine koymayı düşündüğünüz civcivlerin seçimini yapmanızda çok önemidir. Her şeyden önce tavukları hangi amaçla yetiştirmek istediğinize karar vermeniz gerekmektedir.

Lohman Yarka Seçiminin Önemi

Lohman yarka en sık tercih edilen bir cinstir. Çünkü çok verimlidir. Ayrıca bu tavuk cinsinin yumurtaları kahverengidir. Kahverengi doğal bir yumurta elde etmek istiyorsanız lohman yarka tavukları tam size göredir. Tavukların ağırlıkları 1,75-2,5 arasındadır. Günlük tükettikleri yem miktarı 100-130 gr arasındadır. Ömürleri yaşadıkları bölgeye ve yaşayış şekillerine göre değişmektedir. Ticari amaçlı özel olarak bakıldıklarında yumurta verimi daha fazla olmaktadır. Yıllık 260-320 arası bir verime ulaşabilirsiniz. Yumurta yemi ve kullandığınız ışık gibi diğer etkenler verimli kullanılmadığında bu sayılara ulaşmak biraz güç olabilir. Fakat bu durumda da 220-250 arasında bir verim elde edebilirsiniz. Daha 4-5 aylık olduklarında yumurtlamaya başladıkları bilinir. Yumurtladığı kahverengi yumurtalar köy yumurtası olarak da bilinmektedir. Herkesin evinde özellikle tercih ettiği doğal ve besleyici yumurtalardır. Organik yumurtalar elde etmek için en uygunu lohman yarka tavuklarının ürettiği yumurtalardır. Bu tavukların gagaları kesik şekilde değildir.

Lohman Yarka Tavuğunun Özellikleri

Lohman tavuğu yumurta tavuğu olarak da nitelendirilen bir tavuk cinsidir. Yumurta sektöründe çalışan birçok ticari işletme bu tavuk cinsini besler. Salma tavuk sektöründe yaklaşık 300-330 adet yumurta verir. Bu tavuk cinsinin ömrü yaşadıkları yere ve yaşayış kalitesine göre değişir. Lohman tavuğunun kümesine alışması biraz zor olsa da alıştıktan sonra oldukça uyumlu olan bir tavuk cinsidir. Çift sarılı yumurta yumurtladıkları da görülmüştür. Folluk dışına da yumurtlayan bu tavukların birkaç tanesinin tek bir folluğa girdiği de bilinir. Bu tavukların ülkemizde salma tavukçulukta ki ömrü 2-3 yıl arasındadır. Tavuklar yumurtadan kesildikten sonra organik tavuk eti olarak satılmaktadır. Lohman yarka satışı yapanlar her türlü karlıdır. Lohman yarka tavuk eti çok lezzetli bir ettir.

Lohman Tavuk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lohman yarka satışı yapan yerlere giderek tavukları yakından görerek tercih etmeniz daha sağlıklıdır. Çünkü merdiven altı üretim yapan yerlerde sağlıksız koşullarda yetiştirilen tavuklar kısa sürede hastalanır ve elinizde kalır. Özellikle büyük yatırımlar yaptıysanız ve çok sayıda tavuk almanız gerekiyorsa tavukları alacağınız yere veteriner eşliğinde gitmeniz size yararlı olur. Tavuk yetiştiriciliği ciddi bir iştir. Heves için bu işe başlamak kötü sonuçlar yaratabilir. Elinizde bulundurduğunuz tavukların telef olmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden unutulmamalıdır ki her iş ilk olarak kararlılık ve inanç ister. Lohman yarka satışı yapan yerden mutlaka aşı kartı istemeyi unutmayınız.

Lohman yarka ve yumurta tavuğu hakkında detaylı bir araştırma yapmanıza gerek kalmadan tavuk cinsi hakkındaki gerekli bilgileri bu sayfamızdan temin edebilirsiniz.

Salma tavukçuluk sektörünün parlayan yıldızı olan Alman ırkı Lohman yarka hakkında yetetli ve mevcut bilgilere web sayfamız üzerinden ulaşmanız mümkündür. Lohman yarka ve tavuk cinsi salma tavukçuluk, yaylım tavukçuluk ve çiftlik tavukçuluğu gibi bir çok alan da verimlilik ve dirençlilik konusun da en çok tercih edilen tavuk cinsi arasında ki yerini korumaktadır.

Yarka ve Tavuk satışı konusun da uzman personel kadrolarımız ve modern araçlarımız ile tüm siparişlerinizi adrese teslim hizmetlerimiz ile sizlere sunmaktayız. Sektör içerisin de sunduğumuz kaliteli ürünlerimiz ile sizlerin de desteğini alarak yolumuza emin adımlar ile devam etmekteyiz. Lohman yarka tavuk cinsi ile salma tavukçuluk ta hedeflediğiniz ve ulaşmak istediğiniz en üst seviye hedeflerinize adım adım ulaşabilmeniz mümkündür.

Lohman yarka ırkı tavuk cinslerinden en üst düzeyde verimlilik ve kaliteyi elde etmek gibi bir düşünceniz var ise yapmanız gereken tek şey periyodik aylık bakım (ilaçlama, aşılama ve temizlik) ihlali yapmamak olmalıdır.

Yarka, yarka satışı, tavuk satışı sektörün de ki profesyonel faaliyetlerimizden sizlerde istediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Yarka satışı sektöründe ki parlayışımız ile dikkatleri üzerimize çekmeye devam ediyoruz.

Lohman Brown Özellikleri

 • Yarka üretim, çiftlikçilik ve salma tavukçuluk sektörün de faaliyet göstermek istediğiniz zaman, verimliliği konusun da dikkat çeken Alman ırkı Lohman Yarka akla gelir.
 • Alman ırkı Lohman Yarka’nın en çok tercih sebeplerinden biri olarak gösterilen Verimlilik durumu her an planda kalmaktadır.
 • Aşıları ve bakımları zamanın da yapıldığı müddetçe hastalıklara karşı oldukça dirençli ve sağlam bir vücut yapısının olduğunu göreceksiniz.
 • Salma tavukçuluk ve çiftlikçilik gibi işlerle uğraşıyorsanız ilgilenmeniz gereken en büyük özellik, Düşük yem tüketimine rağmen oldukça fazla yumurtlama durumudur. Yani yem tüketim ve yumurtlama hususun da ters bir orantı bulunmaktadır.
 • Yumurtlama dönemlerinden sonra bile, etlerinde ki lezzetten ödün vermeyen Lohman Yarka. Hem yumurtası hem de sofralarınızda ki yerini her daim koruyabilmektedir.
 • Salma tavukçuluk faaliyetlerin de bulunmak gibi bir düşünceniz var ise şu ayrıntıyı kaçırmayın, günlük yem tüketimi min.70 gr, max.120 gr olarak belirlenmiştir.
 • Civ civ dönemleri ile kılavuz yumurtlama dönemine kadar olan süreleri 16 – 18 hafta olarak belirlenmiş ve gözlemlenmiştir.
 • Yıllık 250-300 arasında yumurtayı sizlere veren tavuk cinsi olarak bilinir. Lohman yarka ırkını diğer tavuk cinsleri ile karşılaştırdığınız da bu durumun farkını net anlayabilirsiniz.
 • Görüntü itibari ile, açık kahve rengi renkleri ve kesik olmayan uzun gagaları dikkat çekebilmektedirler.
 • Verimli lohman yarka ırkının verebileceği en ağır yumurta ağırlığı 63 gr ile 76 gr arasın da değişiklik gösterebilmektedir.
 • Tüm dünya genelin de salma tavukçuluk alanında en çok tercih edilen yarka ırkı olarak ta bilinmektedir.
 • Hastalıklara karşı her ne kadar yüksek dirençli olsalar da, Lohman yarka’dan istenilen verimliliğin sağlanabilmesi için periyodik bakımların eksiksiz yapılması gerekmektedir.
 • Kümes ortamları temizlenmeli ve arındırılmalıdır.
 • Periyodik bakımlar ve kümes ortamı temizleme faaliyetleri eksiksiz yapıldığı taktirde göreceksiniz ki alacağınız verim en üst seviyede olacaktır.
Ziyaretçi Yorumları (8)
 1. Yılmaz dedi ki:

  Lohman Brown yarka tavuk ve horoz fiyatı alabilirmiyim

 2. ŞEVKET GÜMÜŞ TEL 05332562378 dedi ki:

  Ben Aydın Didimden yazıyorum lohman yarka tavuk fiatlarınız nedir haç haftalık tır 100 adet almak istiyorum

 3. Hobi Kümesi dedi ki:

  Lohman yarka fiyat alabilirmiyim ? Gönderim ücreti sizemi ait

 4. Mehmet ata dedi ki:

  Ben mardin nusaybine 150 veya 200 adet lohman yarka almak istiyorum

 5. Ersin UÇAN dedi ki:

  merhabalar iyi çalışmalar 5000 adet lohman brown yarka için fiyat alabilirmiyim

 6. Tanju dedi ki:

  100 adet Lohman Brown almak istiyorum fiyatları nedir

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?