tr

Yarka Tavuk Fiyatları

2.340

Yarka Tavuk Fiyatları – Yarka Fiyatları – Tavuk Fiyatları

Yarka sektörü ülkemizde önemli bir yerde olmaktadır. Yarka nedir diye soruyorsanız bir tavuğun yumurtlamadan önceki dönemi olduğunu söyleyebiliriz. Civciv olarak hayata gelen tavuklar yumurtlama dönemine girmeden önce yarka dönemine girmektedir. Bu dönemde yumurtlama yapmasalar da yumurtlama dönemine hazır olarak karşımıza çıkmaktadır. Yarka tavuk fiyatları cinsine göre değişiklik gösterir. Yarka tavuk satışı yapılacağı zaman veya yarka alınırken bazı dikkat edilmesi gereken unsurlar yer almaktadır.

Yarka Tavuk Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri alınan yarkaların 1. kan olmasıdır. Aldığınız yarka 1. kan olduğu zaman bu yarkadan alacağınız yumurta veriminin de yüksek olacağını unutmamak gerekmektedir. Bu yarkalar aynı zamanda dağlanmış ya da gagaları kesilmiş olmaması gerekmektedir. Dağlanmış veya gagası kesilmiş olan yarkalar doğal ortamdan fazla faydalanmamaktadır. Bu nedenle ot gibi yiyecekleri yerken de zorluk çekeceklerdir.

Yarka Tavuk Satışı

Bir yarka satışı gerçekleştirecekseniz bu satışı yapıp yarka alacağınız firmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu firmanın tarım bakanlığı mevzuatına uygun olarak tavukları üretmesi önemli olmaktadır. Bu nedenle satın alınan firmaları araştırmalı, tarım bakanlığına uygun olup olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Başarılı bir firmadan yarka satışı gerçekleştirirseniz sizin lehinize olacaktır.

Yarka satışları incelendiği zaman bu satışların artımının yumurta tüketimine paralel olarak arttığı görülmektedir. Bilindiği üzere yumurtalar, günlük tüketimin en önemli parçalarında biridir. Ayrıca çok faydalı olduklarından dolayı da çok tüketilmektedir. Uzmanlar kişilerin her gün en az bir yumurta tüketmelerini tavsiye etmektedir. Yumurta içerisinde çok fazla protein bulundurmakla birlikte aynı zamanda çok besleyici olmaktadır. Bu nedenle de yumurtanın günlük tüketimi oldukça fazladır.

Yarka Tavuk Kalitesinin Önemi

Yumurta, tadı sevilen ve faydası çok olan bir besindir. Böyle bir besin olduğundan dolayı Türkiye içerisinde yumurta tüketimi oldukça fazladır. Tüketim fazlalığı olduğundan dolayı da yumurta konusunda ticaret oldukça önemlidir. Yarka tavuk satışı yumurtanın tüketimi ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Yumurta sektöründe de kaybetme gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Ticarete baktığımız zaman yumurta konusunda az risk olduğu görülmektedir. Elbette ki bunun için yumurtaların kalitesi de önemli bir rol oynamaktadır.

Yumurtaların kalitesi yarka tavuklara bağlı olmaktadır. Kaliteli bir yumurta istiyorsanız kaliteli yarka tavukları satın almanız gerekmektedir. Kaliteli yarka tavuklara sahip olursanız ve gerekli olan koşulları yerine getirirseniz kısa bir süre içerisinde etkin yumurta üretimi safhasına geçmeniz mümkün olmaktadır.

Yarka Tavuk Firma Önemi

Ülkemize baktığımız zaman çok sayıda yarka tavuk sektöründe olan yer olduğunu görmekteyiz. Ancak her yarka tavuk satışı yapan firmalardan tavuk satın almak doğru olmamaktadır. Bu nedenle yarka tavukları satın alacağınız yerlere dikkat etmeniz gerekir. Yarka tavuk satın alacağınız firmaların deneyimli bir firma olması gerektedir. Deneyimli firmalar sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır. Alacağınız yarka tavuklarının sağlısı ise oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Yumurtalama aşamasında bir yarka satın alıyorsanız hasta olduğunun çok sonradan anlaşacağını söyleyebiliriz. Diğer tavuklar bu hastalıktan çok kısa sürede etkileneceği için dikkatli olmanızda fayda bulunur. Yarka tavuk fiyatları konusunda da dikkatli olmanız gerekir. Alacağınız firmanın diğer firmalarla ortalama bir fiyatta olmasına dikkat etmelisiniz. Diğer firmalara kıyasla çok pahalı veya çok ucuz olursa o konuda bazı sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle fiyatlara bakılması gerekir.

Yarka tavuk fiyatları yarka cinsine göre değişmektedir. Birçok yarka tavuk cinsi bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu cinsler farklı ırklardan gelmektedir. Hatta bazı yarka tavuklar ise farklı ırkların melezlenmesi içe elde edilmektedir. Yarkaların farklı özellikleri bulunmaktadır. Bazıları yavaş büyür bazıları ise az yem ile çok yumurta vermektedir. Bu nedenle yarka tavuk fiyatları cinsine göre değişmektedir.

Ziyaretçi Yorumları (4)
 1. Osman dedi ki:

  1000 adet Ataks yarka almak istiyorum fiyat nedir

  1. Yarka satışı dedi ki:

   Osman bey merhabalar, iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşmanız durumun da yarka tavuklarımız hakkındaki gerekli fiyat bilgisi ve detayları görüşülebilir. SAYGILARIMIZLA

 2. muammer dedi ki:

  sasso yarka ne kadar

 3. Ertan dedi ki:

  80000 adet gerekiyor. 5435272481

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?