tr

Yumurta Tavuğu Fiyatları

10.459


Yumurta Tavuğu Fiyatları | Organik Yumurta tavuğu fiyatları

Yarka ve tavukçuluk sektöründe birden çok yarka, yumurta tavuğu ve daha farklı ürünler bulabilmeniz oldukça mümkündür. Yarka satışı sektörünün profesyonelleri arasında ki yerini koruyan şirketimiz ile sizlere bir çok alanda uzman kadrolarımız ve kendi üretimimiz olan yarka tavuk, yumurta tavuğu ürünlerimizi sunmaktan gurur duymaktayız. Yumurta tavuğu fiyatları ile alakalı kafanıza takılan tüm soru işaretlerine son verebileceğiniz web sayfamız aracılığı ile sizleri mutlu etmeye özen gösteriyoruz. Yarka tavuk piyasasının tamda hız kazandığı dönemlerden biri olan Mart ayı itibari ile sizlere her zaman kaliteli ve güvenilir hizmetler sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Tavukçuluk yapılmasının en büyük sebepleri arasında yumurtacılık yer almaktadır. Tavuk yetiştiriciliği yapan kişiler yumurta tavuğu alarak yetiştiriciliklerini yerine getirmektedir. Yumurtacılık için tavuk alacağınız sırada yumurta tavuğu almanız gerekmektedir. Yumurta tavuğu fiyatları incelendiği zaman ise tercih edilen tavuğun cinsine göre ve ayına göre farklı fiyatlar sunulmaktadır. Bu yüzden net bir fiyat vermenin mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Tavuk alınacağı sırada her zaman sizlere en iyi yumurtaları sunan tavuğu almaya özen gösterirsiniz.

Yumurta tavuğu alındıktan sonra yetiştirme işlemleri de çok büyük bir önem arz etmektedir. Yetiştiricilik yapılacağı sırada eğer bireyler doğru yemleme ve doğru kafes seçeneklerini sunmazsa sonrasında tavukların yetişmesi ve yumurtlaması noktasında çeşitli sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Yumurta tavuğu için en ideal ortam oluşturulduğu zaman en iyi yumurta kalitesinde yumurtalar elde edilebilmektedir.

Yumurta Tavuğu Nereden Alınır?

Yumurta tavuğu alacağınız noktada tavukları aldığınız yerler de çok büyük önem arz etmektedir. Eğer tavuğunuzu gerçekten iyi bir yerden almazsanız bu noktada çeşitli sorunlar yaşayabilir ve tavuklarınızdan istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Yumurta tavuğunun nereden alınabileceği bu evrede en fazla merak edilmekte olan noktaların arasında yer alıyor. Yumurta tavuğu fiyatları da tavuklarınızı alacağınız yere göre değişiklik gösterebilmektedir. Tavuk alımlarınızı buna göre yapmanız gerekir.

Firmamızda sizlere en iyi fiyatlar üzerinden tavukları sunmaya özen gösteriyoruz. Bu şekilde tavuk alacağınız noktada firmamızda sizlere sunmuş olduğumuz tavuk ırklarını inceleyerek alabilirsiniz. Birçok firmanın tavukları satma noktasında hem yaşında hem de özellikleri noktasında farklı bilgiler vermekte olduğunu görebiliyoruz. Eğer bu bilgilere dikkat edilmezse ve araştırılmazsa belirttiğimiz gibi tavuklarınızdan yeterli verimleri alamayacağınız gibi tavuklarınızın ölmesi gibi sorunlar yaşama ihtimaliniz de bulunur.

Yumurta Tavuğu Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yumurta tavuğu alan kişilerin özellikle tavuk alacakları noktasında bakımlarının nasıl yapılacağına da dikkat etmesi gerekir. Yumurta tavuğu bakımını doğru bir şekilde yapmazsanız sonrasında tavuklarınız yumurta vermeyebilir veya ölebilir. Tavuklarınızın ilk olarak beslenmesine dikkat etmeniz gerekir. Yanlış bir şekilde beslenmesi sağlığı açısından kötü sonuçlar meydana getirebileceği gibi yumurtanın kalitesi ve besin değerleri evresinde de istenilen sonuçlar alınamayabilir. Eğer yemlerin kalitesi de iyi olmazsa istenilen sonuç alınamaz.

Yumurta tavuğu bakımları yapılacağı sırada doğru bakımın yerine getirilebilmesi için her işlem özenle takip edilmelidir. Yumurta tavuğu fiyatları incelendiği sırada cinslere göre fiyatlar değişim gösterebildiği gibi bunun yanı sıra bakımları da değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden bir tavuk cinsi alacağınız sırada mutlaka cinslere göre bakımlarını da incelemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde tavuklarınızdan istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

Yumurta Tavuğu Yetiştiriciliği

Yumurta tavuğunun yetiştiriciliği özellikle organik bir şekilde yetiştirilmesi çok büyük bir önem arz etmektedir. Normalde tavuk yetiştiriciliği yapmakta olan kişiler bu yetiştiriciliği yaptıkları evrede birbirinden farklı hormonlar kullanılarak yetiştirmektedir. Yumurta tavuğu fiyatları ise tavuğun organik olarak beslenmesine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Tavuk organik bir biçimde yetiştirildiği evrede tavuğun yumurta ve et kalitesi daha yüksek seviyede olacaktır. Et ve yumurta kalitesi daha yüksek olduğu için değeri de bu oranda artacaktır.

Yumurta tavuğunun yetiştirilmesi noktasında yetiştirilmiş olduğu kafesler de önem arz etmektedir. Kafeslerin tavuk sayısıyla orantılı büyüklüğe sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra yem ve suluk alanları da tavuk sayısıyla eşdeğer olmalıdır. Aksi takdirde tavuklar yeterince beslenemeyeceğinden dolayı birçok problem meydana gelebilmektedir. Tavuk yetiştireceğiniz sırada kafeslerine dikkat etmezseniz kısa sürede salgın hastalıklar meydana gelebilir ve bu yüzden bütün tavuklar ölebilir.

 

Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. Ekaterine dedi ki:

    Yumurta tavuk fiyatları merakettim elinizde nekadar cins varsa hepsinin ricaetsem. Teşekkür ederim

  2. atakan dedi ki:

    merhaba ligorin tavuk fiyatları ne kadar ne kadara geliyor istanbul ili için tavuk fiyaları yumurtlayan türleri

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?